INDYWIDUALNA PRAKTYKA MINDFULNESS

Indywidualne sesje mindfulness to propozycja dla osób, które chciałyby rozpocząć lub pogłębić swoją praktykę uważności oraz cenią sobie bezpośredni kontakt z nauczycielem. To także znakomita okazja do pochylenia się nad osobistymi tematami, dla których zajęcia warsztatowe nie byłyby odpowiednią przestrzenią oraz doświadczenia unikalnej formuły spersonalizowanej pracy rozwojowej.

water 90781_1280

Indywidualna praktyka mindfulness to zaproszenie do niezwykłej, osobistej podróży w krainę uważności. Podróży prowadzącej ścieżką samopoznania, nauki bycia i życia w pełni oraz głębokiej akceptacji dla siebie i wszystkiego co nas otacza. Sesje mindfulness prowadzone są na bazie opracowanego przez profesora Jona Kabata-Zinna z Uniwersytetu Massachusetts kursu redukcji stresu, który w toku indywidualnej praktyki przybiera postać skrojonego na miarę procesu, podążającego za osobistymi wyzwaniami i potrzebami.
Ćwiczenia uważności kierują nas w stronę życia w zgodzie ze sobą, w sposób spójny i prawdziwy, wolny od masek, ocen i projekcji. Dzięki nim zaczynamy się czuć dobrze tu, gdzie jesteśmy i tacy, jacy jesteśmy, z każdym kolejnym oddechem coraz częściej doświadczając poczucia wewnętrznej wolności i szczęścia. Regularna praktyka otwiera nas na to co dobre i piękne w naszym życiu, harmonizuje ciało i umysł, wycisza, pomaga w nabraniu zdrowego dystansu do rzeczywistości. Dzięki niej mamy możliwość uwolnienia się od nawykowych reakcji i postaw oraz wykształcenia w sobie zdrowego zrozumienia i szacunku dla tego co w nas i tego co na zewnątrz. Mindfulness można by właściwie nazwać piękną lekcją kroczenia przez życie z lekkością i wdziękiem - lekcją budującą w nas umiejętność mądrego radzenia sobie z większością problemów życia codziennego, na każdym jego etapie i w każdym wymiarze.
Praktyka mindfulness, łącząca w sobie elementy medytacji uważności, świadomości ciała i jogi, wykorzystywana jest od lat jako skuteczne narzędzie wspierające w walce z psychicznym i fizycznym przeciążeniem, chronicznym bólem oraz szeregiem zdrowotnych dolegliwości. Coraz częściej znajduje też ona swoje zastosowanie w innych dziedzinach ludzkiego życia, takich jak edukacja, sport, opieka socjalna, psychologia i psychoterapia, czy szeroko pojęty biznes, a z jej dobrodziejstw korzystają dziś ludzie na całym świecie, dla których jest ona często podstawą zdrowego, zrównoważonego stylu życia. I choć medytacja ma swe korzenie w buddyjskich praktykach duchowych, jej nauka ma tu całkowicie świecki charakter, znakomicie wpisując się w potrzeby mieszkańców zachodniego świata.

Copyright © 2020 Akademia Mindful Living. All rights reserved.