INDYWIDUALNA PRAKTYKA MINDFULNESS

Indywidualne sesje mindfulness to propozycja dla osób, które chciałyby rozpocząć lub pogłębić swoją praktykę uważności oraz cenią sobie bezpośredni kontakt z nauczycielem. To także znakomita okazja do pochylenia się nad osobistymi tematami, dla których zajęcia warsztatowe nie byłyby odpowiednią przestrzenią oraz doświadczenia unikalnej formuły spersonalizowanej pracy rozwojowej.

water 90781_1280

Indywidualna praktyka mindfulness to zaproszenie do niezwykłej, osobistej podróży w krainę uważności. Podróży prowadzącej ścieżką samopoznania, nauki bycia i życia w pełni oraz głębokiej akceptacji dla siebie i wszystkiego co nas otacza. Sesje mindfulness prowadzone są na bazie opracowanego przez profesora Jona Kabata-Zinna z Uniwersytetu Massachusetts kursu redukcji stresu, który w toku indywidualnej praktyki przybiera postać skrojonego na miarę procesu, podążającego za osobistymi wyzwaniami i potrzebami.
Ćwiczenia uważności kierują nas w stronę życia w zgodzie ze sobą, w sposób spójny i prawdziwy, wolny od masek, ocen i projekcji. Dzięki nim zaczynamy się czuć dobrze tu, gdzie jesteśmy i tacy, jacy jesteśmy, z każdym kolejnym oddechem coraz częściej doświadczając poczucia wewnętrznej wolności i szczęścia. Regularna praktyka otwiera nas na to co dobre i piękne w naszym życiu, harmonizuje ciało i umysł, wycisza, pomaga w nabraniu zdrowego dystansu do rzeczywistości. Dzięki niej mamy możliwość uwolnienia się od nawykowych reakcji i postaw oraz wykształcenia w sobie zdrowego zrozumienia i szacunku dla tego co w nas i tego co na zewnątrz. Mindfulness można by właściwie nazwać piękną lekcją kroczenia przez życie z lekkością i wdziękiem - lekcją budującą w nas umiejętność mądrego radzenia sobie z większością problemów życia codziennego, na każdym jego etapie i w każdym wymiarze.
Praktyka mindfulness, łącząca w sobie elementy medytacji uważności, świadomości ciała i jogi, wykorzystywana jest od lat jako skuteczne narzędzie wspierające w walce z psychicznym i fizycznym przeciążeniem, chronicznym bólem oraz szeregiem zdrowotnych dolegliwości. Coraz częściej znajduje też ona swoje zastosowanie w innych dziedzinach ludzkiego życia, takich jak edukacja, sport, opieka socjalna, psychologia i psychoterapia, czy szeroko pojęty biznes, a z jej dobrodziejstw korzystają dziś ludzie na całym świecie, dla których jest ona często podstawą zdrowego, zrównoważonego stylu życia. I choć medytacja ma swe korzenie w buddyjskich praktykach duchowych, jej nauka ma tu całkowicie świecki charakter, znakomicie wpisując się w potrzeby mieszkańców zachodniego świata.

Copyright © 2020 Akademia Mindful Living. All rights reserved.

Tags

Mindfulnesskurs mindfulness,  kurs uważności,  kurs MBSR,  mindfulness warszawa,  medytacjacoachingzarządzanie stresem,  redukcja stresumindfulness coaching,  life coachingbusiness coaching  rozwój osobistymindfulness warsztatymbsr,  mindfulness szkolenia,  Jon Kabat-Zinn,  zdrowiecoaching zdrowia,  coaching sylwetki,  coaching kariery,  coaching związków,  coaching relacji,  executive coaching,  leadership coaching,  change management,  zarządzanie zmianąszkolenia biznesowe,  szkolenia dla firm,  joga,  dietaodchudzaniezaburzenia wagimedycyna holistycznamedycyna naturalnaterapia naturalnakurs mindfulness warszawatrening mindfulness, trening mindfulness warszawamindfulness w biznesiemindfulness dla firmmindfulness online,