NAUKA MEDYTACJI

Praktyka medytacji to wspaniała droga do poznania samego siebie. Uczy bycia tu i teraz, w zgodzie ze sobą i swoimi najgłębszymi potrzebami. Uspokaja ciało i umysł, uzdrawia, krok po kroku buduje stan prawdziwej akceptacji dla tego co w nas i tego, co na zewnątrz. Doświadcz wraz z nami mocy uważnej obecności. Zapraszamy na lekcje medytacji do Akademii Mindful Living.

medmiasto

Medytacja to wyjątkowe narzędzie rozwoju osobistego. To proces nawiązywania autentycznego, bliskiego kontaktu z samym sobą, uzyskiwanego dzięki zatrzymaniu się i skupieniu na własnym wnętrzu, ze zgodą i zrozumieniem dla tego, co aktualnie w nas obecne. To nauka bycia we własnym ciele, w danej chwili, bez potrzeby rozmyślania o przeszłości, czy wybiegania myślami w przyszłość. To także ekscytująca, pełna przygód droga do poznania i pokochania otaczającego nas świata takim, jaki on jest - bez filtrów, złudzeń i oporu.
Medytacja buduje świadomość na wielu poziomach. Poprzez naukę uważności uwrażliwia nas na najdrobniejsze doznania umysłu, pozwalając poznać i zrozumieć naszą prawdziwą naturę. Uczy nieoceniającej obecności, krok po kroku rozbudzając w nas naturalną ciekawość dziecka. Sprawia, że nawiązujemy kontakt z własnym ciałem oraz uczymy się szanować jego reakcje i potrzeby. Wreszcie, dzięki nauce obserwacji myśli i emocji, odkrywa przed nami sekrety zmysłowej percepcji oraz tkwiących w naszych umysłach podświadomych wzorców, oferując moc zrozumienia jaki jest ich wpływ na nasz odbiór rzeczywistości oraz dając możliwość modyfikacji tych z nich, które tworzą w naszym życiu blokady i ograniczenia.
W dzisiejszych pełnych stresu i pośpiechu czasach, w dobie rosnącej lawinowo ilości problemów zdrowotnych, regularna praktyka medytacji ma nam szczególnie dużo do zaoferowania. Sprawia, że budzimy się do życia, dzień po dniu zyskując coraz silniejsze poczucie bycia sobą w każdym jego wymiarze. Zmniejsza emocjonalną reaktywność, wprowadza w stan wyciszenia, uwalnia emocjonalne blokady, uzdrawiając w ten sposób i ciało, i umysł. Dzięki nauce dystansu do doświadczanych zdarzeń i własnych na nie reakcji wspiera w skutecznym radzeniu sobie z problemami życia codziennego oraz buduje przyjemne poczucie wewnętrznej wolności i harmonii. Medytacja to niezwykła osobista podróż, która otwiera przed nami drzwi do zupełnie nowego wymiaru - świata wypełnionego spokojem, radością i prawdziwą, płynącą prosto z serca akceptacją dla siebie samych i wszystkiego co nas otacza.

Copyright © 2020 Akademia Mindful Living. All rights reserved.