NAUKA MEDYTACJI

Praktyka medytacji to wspaniała droga do poznania samego siebie. Uczy bycia tu i teraz, w zgodzie ze sobą i swoimi najgłębszymi potrzebami. Uspokaja ciało i umysł, uzdrawia, krok po kroku buduje stan prawdziwej akceptacji dla tego co w nas i tego, co na zewnątrz. Doświadcz wraz z nami mocy uważnej obecności. Zapraszamy na lekcje medytacji do Akademii Mindful Living.

medmiasto

Medytacja to wyjątkowe narzędzie rozwoju osobistego. To proces nawiązywania autentycznego, bliskiego kontaktu z samym sobą, uzyskiwanego dzięki zatrzymaniu się i skupieniu na własnym wnętrzu, ze zgodą i zrozumieniem dla tego, co aktualnie w nas obecne. To nauka bycia we własnym ciele, w danej chwili, bez potrzeby rozmyślania o przeszłości, czy wybiegania myślami w przyszłość. To także ekscytująca, pełna przygód droga do poznania i pokochania otaczającego nas świata takim, jaki on jest - bez filtrów, złudzeń i oporu.
Medytacja buduje świadomość na wielu poziomach. Poprzez naukę uważności uwrażliwia nas na najdrobniejsze doznania umysłu, pozwalając poznać i zrozumieć naszą prawdziwą naturę. Uczy nieoceniającej obecności, krok po kroku rozbudzając w nas naturalną ciekawość dziecka. Sprawia, że nawiązujemy kontakt z własnym ciałem oraz uczymy się szanować jego reakcje i potrzeby. Wreszcie, dzięki nauce obserwacji myśli i emocji, odkrywa przed nami sekrety zmysłowej percepcji oraz tkwiących w naszych umysłach podświadomych wzorców, oferując moc zrozumienia jaki jest ich wpływ na nasz odbiór rzeczywistości oraz dając możliwość modyfikacji tych z nich, które tworzą w naszym życiu blokady i ograniczenia.
W dzisiejszych pełnych stresu i pośpiechu czasach, w dobie rosnącej lawinowo ilości problemów zdrowotnych, regularna praktyka medytacji ma nam szczególnie dużo do zaoferowania. Sprawia, że budzimy się do życia, dzień po dniu zyskując coraz silniejsze poczucie bycia sobą w każdym jego wymiarze. Zmniejsza emocjonalną reaktywność, wprowadza w stan wyciszenia, uwalnia emocjonalne blokady, uzdrawiając w ten sposób i ciało, i umysł. Dzięki nauce dystansu do doświadczanych zdarzeń i własnych na nie reakcji wspiera w skutecznym radzeniu sobie z problemami życia codziennego oraz buduje przyjemne poczucie wewnętrznej wolności i harmonii. Medytacja to niezwykła osobista podróż, która otwiera przed nami drzwi do zupełnie nowego wymiaru - świata wypełnionego spokojem, radością i prawdziwą, płynącą prosto z serca akceptacją dla siebie samych i wszystkiego co nas otacza.

Copyright © 2020 Akademia Mindful Living. All rights reserved.

Tags

Mindfulnesskurs mindfulness,  kurs uważności,  kurs MBSR,  mindfulness warszawa,  medytacjacoachingzarządzanie stresem,  redukcja stresumindfulness coaching,  life coachingbusiness coaching  rozwój osobistymindfulness warsztatymbsr,  mindfulness szkolenia,  Jon Kabat-Zinn,  zdrowiecoaching zdrowia,  coaching sylwetki,  coaching kariery,  coaching związków,  coaching relacji,  executive coaching,  leadership coaching,  change management,  zarządzanie zmianąszkolenia biznesowe,  szkolenia dla firm,  joga,  dietaodchudzaniezaburzenia wagimedycyna holistycznamedycyna naturalnaterapia naturalnakurs mindfulness warszawatrening mindfulness, trening mindfulness warszawamindfulness w biznesiemindfulness dla firmmindfulness online,