MINDFULNESS • Z UWAŻNOŚCIĄ DO RÓWNOWAGI

Czujesz, że życie wymyka Ci się spod kontroli? Marzysz o spokoju i poczuciu wewnętrznej harmonii? Naucz się jak radzić sobie ze stresem i zacznij wreszcie żyć w pełni. Tu i teraz. W zgodzie ze sobą. Naprawdę.

28 - 29 września 2019, Warszawa

Godziny zajęć: sobota/niedziela w godzinach 9:00-17:00 
Miejsce: Warszawa, ul. Nowy Świat 22 (pomiędzy ul. Smolną i Foksal)
Prowadzący: Dariusz Mazurek, Karolina Mazurek


Dla kogo:
- dla osób, które chciałyby zmniejszyć poziom stresu w swoim życiu
- dla wszystkich, którzy chcą sobie lepiej radzić w trudnych sytuacjach
- dla ludzi pragnących poprawić stan swojego zdrowia i jakość życia
- dla osób mających problemy z bezsennością i relaksem
- dla wszystkich, którzy chcieliby się nauczyć żyć uważnie
- dla tych, którzy chcieliby poprawić swoje relacje z innymi
- dla wszystkich osób, które marzą o odzyskaniu radości życia
- dla ludzi, którzy chcieliby lepiej zarządzać swoim czasem i energią
- dla profesjonalistów, którzy mierzą się w pracy z silną presją
- dla osób mających problemy z zachowaniem life-balance
- dla doświadczających objawów wypalenia zawodowego
- dla tych, którzy chcą rozwijać samoakceptację i pewność siebie
- oraz wszystkich ludzi pragnących żyć spokojnie, prawdziwie i z radością


Cena warsztatów: 790 zł
Termin warsztatów: do potwierdzenia po zebraniu się grupyO warsztatach: 

Warsztaty Z UWAŻNOŚCIĄ DO RÓWNOWAGI to propozycja dla wszystkich osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z mindfulness. To wspaniała okazja do doświadczenia na żywo bogactwa korzyści, jakie praktyka uważności może wnieść do naszego życia oraz szansa, by sprawdzić w jaki sposób może nas ona wesprzeć w naszym własnym rozwoju. Idea warsztatów powstała z myślą o wszystkich zabieganych i zapracowanych mieszkańcach miast, którzy w dzisiejszych pełnych stresu i pośpiechu czasach, wystawieni są nieustannie na skutki długotrwałego psychicznego napięcia. Prezentowane w trakcie warsztatów treści oparte zostały na zawartości stworzonego przez profesora Jona Kabata-Zinna programu Mindfulness Based Stress Reduction, wykorzystującego elementy medytacji uważności, świadomości ciała i jogi, by wspierać ludzi w nauce w pełni świadomego, zdrowego życia.   

Bazujący na naukowych podstawach kurs redukcji stresu MBSR opracowany został pod koniec lat 70-tych w Klinice Redukcji Stresu Uniwersytetu Massachusetts jako narzędzie służące pracy z ludźmi cierpiącymi na przewlekły ból i problemy zdrowotne. Wykorzystywany obecnie w ponad 300 klinikach redukcji stresu w USA oraz w wielu szpitalach na całym świecie jako terapia wspomagająca leczenie, coraz częściej znajduje swoje zastosowanie w innych sferach życia, takich jak sport, edukacja, psychologia, czy biznes, pomagając w rozwoju ludzi i organizacji. Podstawą programu jest nauka koncentracji na chwili obecnej, byciu i życiu tu i teraz. Wykorzystane w nim techniki medytacyjne wspierają skutecznie w nauce pozbywania się nawykowych ocen i reakcji, które prowadzić mogą do obniżonego nastroju oraz wielu zdrowotnych i życiowych komplikacji.

W trakcie dwóch dni warsztatów Z UWAŻNOŚCIĄ DO RÓWNOWAGI uczestnicy wprowadzani są krok po kroku w arkana dobroczynnej praktyki mindfulness. Doświadczenie intensywnej pracy z własnym ciałem i umysłem zapoczątkuje głęboki proces otwierania się na własne myśli i emocje, dzięki któremu zyskujemy możliwość uwolnienia się od uprzedzeń i schematów oraz uczymy podejścia do przeżywanych zdarzeń w sposób bardziej świadomy i wyważony. Praca warsztatowa rozwijać w nas będzie cierpliwość, życzliwość oraz umiejętność akceptacji siebie samych i otaczającego świata, wspierając w konstruktywnym radzeniu sobie z wieloma życiowymi problemami. I choć same problemy pewnie nie znikną, to właśnie dzięki praktyce uważności będziemy w stanie nauczyć się patrzeć na nie z nowej perspektywy, dającej nam możliwość życia pełniejszym, zdrowszym i szczęśliwszym życiem.

Nauczane w trakcie warsztatów techniki medytacyjne pomagają w harmonizacji ciała i umysłu na wielu poziomach. Służą skutecznie w redukcji poziomu psychicznego i fizycznego napięcia, budując w nas stopniowo coraz silniejsze poczucie wewnętrznej równowagi. Poprzez rozwijanie zdrowego dystansu do siebie samych i doświadczanych zdarzeń, oferują nam możliwość wyboru własnych działań i postaw oraz uczą zachowywania spokoju niezależnie od zewnętrznych okoliczności. Odkrywają też przed nami sekrety zapisanych w naszych umysłach nieświadomych wzorców i pomagają w ich transformacji, pozwalając na pozbycie się wewnętrznych ograniczeń i otwarcie na pełnię możliwości, jaką niesie ze sobą otaczająca rzeczywistość. A ponad wszystko sprawiają, że jesteśmy w stanie w końcu zacząć żyć w pełni, z radością i pasją, kierując własnym życiem z poziomu swoich najgłębszych wartości i pragnień.

Co zyskasz biorąc w nich udział: 

- nauczysz się panować nad stresem
- będziesz w stanie spokojniej reagować w trudnych sytuacjach
- przejdziesz ze stanu reakcji w stan możliwości i wyboru
- nauczysz się w większym stopniu wykorzystywać potencjał swojego ciała
- zwiększysz swoją odporność na choroby
- nauczysz się zapobiegać nawrotom obniżonego nastroju
- lepiej poznasz swoje ciało, dzięki czemu będziesz potrafił dbać o jego potrzeby
- osiągniesz większe zadowolenie z życia
- na nowo odkryjesz poprzez zmysły otaczający cię świat
- zwiększy się poziom Twojej energii
- poprawią się Twoje relacje z innymi ludźmi
- nauczysz się akceptacji swoich emocji
- osiągniesz lekkość umysłu
- Twoje ciało się rozluźni
- poprawi się jakość Twojego snu
- polepszy się Twoja koncentracja i pamięć
- zwiększysz swoje możliwości intelektualne
- nauczysz się lepiej zarządzać swoim czasem
- rozwiniesz w sobie pozytywny stosunek do świata i ludzi
- lepiej poznasz i zrozumiesz samego siebie

Zajęcia prowadzone są w małych, kameralnych grupach.

Zapraszamy serdecznie!   Patron wydarzenia:

clean_logo_tagline_black

Warsztaty: Z uważnością do równowagi

Cena warsztatów: 790 zł
Termin warsztatów: do potwierdzenia po zebraniu się grupy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

 +48 572 310 752

 kontakt@mindfulliving.plSPRAWDŹ INNE WYDARZENIA AKADEMII:

Copyright © 2020 Akademia Mindful Living. All rights reserved.

Tags

Mindfulnesskurs mindfulness,  kurs uważności,  kurs MBSR,  mindfulness warszawa,  medytacjacoachingzarządzanie stresem,  redukcja stresumindfulness coaching,  life coachingbusiness coaching  rozwój osobistymindfulness warsztatymbsr,  mindfulness szkolenia,  Jon Kabat-Zinn,  zdrowiecoaching zdrowia,  coaching sylwetki,  coaching kariery,  coaching związków,  coaching relacji,  executive coaching,  leadership coaching,  change management,  zarządzanie zmianąszkolenia biznesowe,  szkolenia dla firm,  joga,  dietaodchudzaniezaburzenia wagimedycyna holistycznamedycyna naturalnaterapia naturalnakurs mindfulness warszawatrening mindfulness, trening mindfulness warszawamindfulness w biznesiemindfulness dla firmmindfulness online,