MINDFUL YOGA

Mindful Yoga to szczególna odmiana jogi służąca wzmocnieniu efektów indywidualnej praktyki mindfulness oraz sesji Mindfulness Coachingu. Poprzez budowanie łagodnej, uważnej relacji z własnym ciałem, oferuje ona szerokie możliwości transformacji osobistych ograniczeń. Jeśli chciałbyś włączyć praktykę jogi do swojej pracy rozwojowej, zapytaj o taką możliwość trenerów naszej Akademii.

Fotolia_103331906_S

Joga jest praktyczną nauką łączenia sfery ducha, ciała i umysłu, która oferuje nam nieskończoną ilość możliwości kształtowania siebie samych i własnego życia. U jej podstaw leży świadomość, że warunki fizyczne i emocjonalne, postawy życiowe, styl życia i środowisko w jakim żyjemy nieustannie wpływają na kondycję naszego ciała, a jednocześnie utrwalone w nas podświadome wzorce kształtują naszą percepcję i zachowania. Dlatego też, zgodnie z tradycją, głównym celem jogi jest wpływanie na stan umysłu.
Joga oczyszcza ciało i umysł. Działa we wszystkich wymiarach naszego człowieczeństwa, przywracając pomiędzy nimi równowagę. Poprzez regularną praktykę zyskujemy spokój i większe zrozumienie swoich potrzeb, a w konsekwencji nawiązujemy kontakt ze źródłem mocy ukrytym w nas samych. Wykonywanie pozycji zwanych asanami pomaga w uwalnianiu stłumionych emocji, pobudza krążenie krwi, wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i poprawia funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Badania medyczne wykazują, że joga wywiera działanie stymulujące i regulujące na wszystkie systemy naszego ciała.
Mindful Yoga to szczególny rodzaj jogi opracowany jako uzupełnienie dla indywidualnej praktyki mindfulness oraz sesji Mindfulness Coachingu, w szczególności tych skoncentrowanych na poprawie stanu zdrowia czy pracy z nadmiernym stresem. Łączy ona wiedzę na temat właściwości terapeutycznych tego wielowymiarowego systemu z naszym osobistym wieloletnim doświadczeniem w pracy z ciałem i umysłem. Łagodna dla ciała praktyka asan jest tu zawsze dostosowana do indywidualnych potrzeb Klienta – rodzaju problemów nad którymi pracuje oraz jego możliwości fizycznych, zaś integracja z technikami zmiany nieświadomych wzorców myśli i emocji sprawia, że Mindful Yoga staje się nieocenionym wsparciem w pracy nad własnym wnętrzem.

Copyright © 2020 Akademia Mindful Living. All rights reserved.